|

|

Opakowania dla ogrodnictwa – jakie sprawdzą się w tej branży, gdzie je zamówić?

Ziemia w workach - colormark.pl

Branża ogrodnicza skupia wiele sektorów, do których zaliczyć można zarówno producentów kwiatów, warzyw i owoców, jak producentów ziemi ogrodowej i kruszyw. Aby zadbać o usprawnienie prac, a zwłaszcza procesów logistycznych, oraz poprawnie zabezpieczyć produkty, należy wybrać odpowiednie opakowania dla ogrodnictwa. Jakie są niezbędne i do czego można je wykorzystać? Wyjaśniamy.

To, jakie opakowania dla ogrodnictwa są potrzebne, jest uzależnione od specyfiki działalności danej firmy

Przykładowo, przedsiębiorstwa koncentrujące się na uprawie i dystrybucji owoców oraz warzyw, chętnie sięgają po wyroby z kartonu. Są to zarówno opakowania zbiorcze, w tym tekturowe skrzynki, jak i opakowania jednostkowe – m.in. łubianki do miękkich owoców czy tacki przeznaczone na twardsze produkty. Natomiast producenci kwiatów mogą potrzebować kartonowych osłonek, skrzynek i paletek.

Zupełnie inne wymogi mają producenci surowców ogrodniczych, takich jak kora, grys, keramzyt czy ziemia ogrodnicza. Materia tego typu wymaga niezawodnego zabezpieczenia – tak przed zmienną pogodą, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego w ich przypadku rozwiązaniem jest wytrzymała folia.

Optymalną opcją podczas pakowania ziemi, kory czy keramzytu są worki polietylenowe LDPE. Są wykonane z tworzywa, które gwarantuje niezawodne zabezpieczenie materiału na czas produkcji i dystrybucji.

Polietylen LDPE wyróżnia się wysoką elastycznością, co pozwala mu dopasować do kształtu różnych materiałów stosowanych w ogrodnictwie. To także wysoce wytrzymałe tworzywo, które nie ulegnie szybkiemu przetarciu czy pęknięciu, np. w kontakcie z ostro zakończonymi kawałkami kory – podpowiada ekspert Colormark. – Dodatkowo, dla zachowania cyrkulacji powietrza, z myślą o zabezpieczeniu materiału przed pleśnieniem, można się zdecydować np. na worki polietylenowe z mikroperforacją – dodaje.

Worki na korę
Worki na korę

Worki na korę i inne surowce mogą mieć mikroperforację, z myślą o ograniczeniu ryzyka rozwoju pleśni.

Przy wyborze opakowań dla ogrodnictwa na potrzeby komercyjne – szczególnie przy dużych mocach produkcyjnych – najlepiej podjąć współpracę z doświadczonym partnerem skupiającym się na obszarze B2B. Wybierając producenta opakowań, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • sprawność reakcji na zapytanie ofertowe – dobry kontrahent rozumie, że szybkie rozpoczęcie współpracy pozwoli Ci realizować cele biznesowe;
  • elastyczność dostaw – powinny być bezwzględnie terminowe, ale jednocześnie przeprowadzane w systemie just-in-time, tak aby w Twoim zakładzie nie było konieczności magazynowania nadmiaru worków na korę czy ziemię; sprawdzone firmy mogą zapewnić nawet stock magazynowy;
  • wsparcie merytoryczne – doradcy producenta opakowań powinni rzeczowo doradzić odnośnie do typu worków, ich rozmiaru, sposobu zamykania czy dodatkowych opcji (typu wspomniana już mikroperforacja); aby udzielić rzetelnej odpowiedzi, powinni wcześniej zweryfikować, co chcesz zapakować;
  • możliwość wykonania nadruku fleksograficznego – aby można było dokładnie opisać zawartość opakowania i wpisać każde z nich w branding Twojej marki.

Firmą, która wpisuje się w te oczekiwania, jest np. Colormark. Warto zatem sprawdzić jej ofertę i ocenić, czy stanowi ona optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu.

+ posts

Specjalizuje się w nowoczesnych technologiach budowlanych i zrównoważonym rozwoju urbanistycznym. Z pasją śledzi najnowsze trendy w architekturze oraz innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Po godzinach zgłębia historię architektury i jej wpływ na rozwój społeczności miejskich.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *