Łóżko nie tylko wpływa na estetykę pomieszczenia. Jego wybór jest ważny przede wszystkim ze względu na jakość waszego snu i codzienne samopoczucie. Przeczytajcie więc nasz artykuł, w którym zawarliśmy praktyczne wskazówki pomocne w dokonaniu najlepszego wyboru.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni? Kupujemy mebel zapewniający zdrowy sen i wysoki komfort snu
Zanim przystąpicie do poszukiwań, zmierzcie dokładnie sypialnię. Pod uwagę weźcie nie tylko wymiary samego łóżka, ale też przestrzeń niezbędną do swobodnego poruszanie się wokół niego. Standardowo zaleca się pozostawienie co najmniej 60-70 cm wolnego miejsca po bokach i u stóp łóżka. Jeśli macie małą sypialnię, rozważcie łóżko z wbudowanym schowkiem, które pozwoli zaoszczędzić miejsce na przechowywanie.
Łóżka sypialniane – jak kupować? Solidne łóżka z litego drewna w różnych wersjach kolorystycznych do każdej sypialni
Rozmiar łóżka powinien być dostosowany do waszych potrzeb i liczby osób, które będą z niego korzystać. Łóżko jednoosobowe (90×200 cm) będzie idealne dla dzieci, młodzieży lub singli (zwłaszcza jeśli dysponują ograniczoną przestrzenią lub nie mają dużych potrzeb). Łóżko półtorak (120×200 cm) jest zaś dobre dla jednej osoby, która ceni więcej miejsca. Dla par optymalny wybór to łóżko dwuosobowe (140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm). Szeroki wybór łóżek w różnych rozmiarach znajdziecie, klikając w ten link: Łóżka do sypialni i materace najwyższej jakości – MyBed.
Idealne łóżko do małych sypialni. Wybór odpowiedniego łóżka zapewniającego wysoką jakość snu
Rama łóżka wpływa zarówno na wygodę i trwałość, jak i styl sypialni. W ofercie producentów znajdziecie przede wszystkim następujące opcje:
- drewno: klasyczne, trwałe i uniwersalne. Pasuje do większości aranżacji – od skandynawskich wnętrz po styl rustykalny;
- metal: wykonana z niego rama jest lekka i nowoczesna. Łóżka tego typu często są wybierane do minimalistycznych wnętrz.
W zależności od swoich potrzeb, możecie wybrać łóżko tapicerowane – z miękkim zagłówkiem, idealne dla użytkowników, którzy lubią czytać lub oglądać filmy w łóżku i dające też wrażenie przytulności – lub kontynentalne, którego wysoka rama, z wbudowanym materacem i sprężynami, zapewni wysoki komfort snu.
Łóżko dwuosobowe – modele w różnych stylach, wyposażone w wygodne oparcie i dopasowane do indywidualnych potrzeb
Stelaż to podstawa, na której opiera się materac. Najlepiej sprawdzają się stelaże z elastycznych listew (np. brzozowych), które dostosowują się do ciężaru ciała i amortyzują ruchy. Unikajcie zaś tanich, sztywnych desek – mogą obniżyć komfort snu i skrócić żywotność materaca. Sztywność sprzyja też pękaniu niekorzystnie wpływa na ich trwałość.
Wygodne łóżko w stylu nowoczesnym lub klasycznym. Dopasowane do własnych potrzeb i wygodne dla dwóch osób
Najważniejszym elementem łóżka jest jednak materac. To właśnie od niego w największej mierze zależy komfort waszego snu – nie powinniście więc oszczędzać na jego jego zakupie. Przed podjęciem decyzji powinniście wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejsze z nich to:
- twardość: materac musi być dopasowany do wagi i preferencji (H1 – miękki, H2 – średni, H3 – twardy, H4 – bardzo twardy);
- materiał: piankowe materace (np. termoelastyczne) są ciche i dobrze dopasowują się do ciała, sprężynowe (kieszeniowe) oferują zaś solidne podparcie. Materac lateksowy, ze względu na swoje antyalergiczne właściwości, jest idealnym wyborem dla osób zmagających się z uczuleniem.
Jak wybrać odpowiednie łóżko? Zdrowy sen, możliwość wygodnego czytania książki i pojemnik na pościel
Wybierając łóżko do sypialni, pod uwagę powinniście wziąć zarówno jego funkcjonalność, jak i estetykę. Zmierzcie przestrzeń, określcie swoje potrzeby, przetestujcie materac i dopasujcie jego styl do aranżacji wnętrza. Dobrze dobrane łóżko to inwestycja w zdrowy sen i komfort na co dzień.
Moim celem jest dostarczanie czytelnikom rzetelnych i aktualnych informacji na temat nowoczesnych materiałów, technologii oraz trendów panujących w sektorze budowlanym. Redagując artykuły, wywiady i reportaże, dbam o to, aby prezentowane treści były nie tylko merytoryczne, ale i atrakcyjne dla odbiorców o różnym poziomie wiedzy i doświadczenia.
Dodaj komentarz